Książki | Skład i łamanie tekstu

Skład i łamanie tekstu książki to proces który musi wystąpić jeśli chcemy wydać swoje dzieło literackie w formie drukowanej. Jest on potrzebny aby po wydrukowaniu książka dobrze się czytała i była estetyczna dla oka autora jak i innych czytelników. Skład jaki wykonam będzie zaprojektowany zgodnie ze wszystkimi zasadami dobrego składu i typografii. Wykorzystam do tego dobrze znane składaczom style akapitowe i znakowe. W odpowiedni sposób ustawię marginesy, stopień pisma oraz interlinię. Dobiorę odpowiedni krój pisma, taki który będzie pasował i dobrze zgrywał się z typem publikacji. Usunę wszystkie błędy składu, np. podwójne spacje. Zamienię dywizy na pauzę w odpowiednich miejscach. W języku polskim usunę wiszące spójniki. We właściwy sposób ustawię tracking i kerning.

Na sam koniec zastosuję jeszcze optyczną korektę marginesu. To wszystko i wiele innych jest po to żebyś Ty jako klient był w pełni zadowolony z efektu końcowego. Oraz był pewien że publikacja jest złożona poprawnie. To wszystko sprawi że czytelnicy z miłą chęcią będą wracali do publikacji raz po raz.

Po zakończonej pracy wysyłam plik do wglądu, po zatwierdzeniu przygotowuję i wysyłam odpowiedni plik do druku. Przygotowuję również tzw. Pakiet, który na pewno przyda się drukarni.

Cennik

Ceny poniżej dotyczą 1 arkusza wydawniczego.

Prosty skład np. proza:

50zł

Skład poetycki (40 tys. znaków=700 wersów):

60zł

Skład ze zdjęciami:

90zł

Publikacja naukowa/ podręcznik/ skład ze zdjęciami, tabelami, grafikami itp.:

100zł

Obróbka 1 zdjęcia:

10zł

Stworzona przeze mnie grafika np. ozdobnik

20zł

1 arkusz wydawniczy to 40 tys. znaków, w tym spacje
1 arkusz wydawniczy to ok. 16 stron A4 (jest to zależne od stopnia pisma, kroju, czy np. samego rodzaju składu).

skład i łamanie tekstu

Czas realizacji zależny od składu, zwykle od kilku dni do 2 tygodni.

Jedna strona gazety:

60zł

Projekt okładki i przygotowanie w odpowiednim formacie, oraz przygotowanie do druku:

600zł