Ebooki | Skład i łamanie tekstu

Skład tekstu ebooki to proces który jest coraz częściej spotykany przy współczesnych publikacjach. Coraz więcej czytelników sięga do elektronicznych publikacji niż tradycyjnych drukowanych. Skład jaki wykonam będzie zaprojektowany zgodnie ze wszystkimi zasadami dobrego składu i typografii. Wykorzystam do tego dobrze znane składaczom style akapitowe i znakowe. W odpowiedni sposób ustawię marginesy, stopień pisma oraz interlinię. Dobiorę odpowiedni krój pisma, taki który będzie pasował i dobrze zgrywał się z typem publikacji. Usunę wszystkie błędy składu, np. podwójne spacje. Zamienię dywizy na pauzę w odpowiednich miejscach. W języku polskim usunę wiszące spójniki. We właściwy sposób ustawię tracking i kerning.

Na sam koniec zastosuję jeszcze optyczną korektę marginesu. Wykonam to wszystko i wiele innych po to żebyś Ty jako klient był w pełni zadowolony z efektu końcowego. Oraz był pewien że publikacja jest złożona poprawnie.

Po zakończonej pracy wysyłam plik do wglądu. Po zatwierdzeniu przygotowuję i wysyłam plik PDF. Oraz EPUB który daje możliwość edycji składu tak aby dopasować go do rozmiaru ekranu. Format EPUB obsługuje większość czytników e-booków.

Cennik

Ceny poniżej dotyczą 1 arkusza wydawniczego.

Prosty skład np. proza:

50 zł

Skład poetycki (40 tys. znaków=700 wersów):

60 zł

Skład ze zdjęciami:

90 zł

Publikacja naukowa/ podręcznik/ skład ze zdjęciami, tabelami, grafikami itp.:

100 zł

Obróbka 1 zdjęcia:

10 zł

Stworzona przeze mnie grafika np. ozdobnik

20 zł

1 arkusz wydawniczy to 40 tys. znaków, w tym spacje.
1 arkusz wydawniczy to ok. 16 stron A4 (jest to zależne od stopnia pisma, kroju, czy np. samego rodzaju składu).

skład i łamanie tekstu

Czas realizacji zależny od składu, zwykle od kilku dni do 2 tygodni.

Jedna strona gazety:

60zł

Projekt okładki i przygotowanie w odpowiednim formacie, oraz przygotowanie do druku:

600zł